Czwartek, 20 stycznia 2022
Imieniny: Fabian, Sebastian
pochmurno
-1°C

Pływalnia

 

Kryta Pływalnia Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sopocie przy ulicy Haffnera 57

Obiekt czynny codziennie w godzinach 6.00 - 22.00 (zgodnie z planem zajęć)

Basen pływacki ma wymiary 25 metrów na 12,5 metrów i głębokość od 60 cm do 160 cm, posiada 6 torów. Głębokość basenu umożliwia swobodne pływanie, nawroty oraz naukę pływania dla dzieci i młodzieży. W budynku pływalni znajduje się zaplecze sanitarne: szatnia damska 56 szafek, szatnia męska 61 szafek. W chwili obecnej woda basenowa uzdatniana jest podchlorynem sodu, ph, koagulantem w celu utrzymania czystości zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 9 listopada 2015 roku. Głębokość niecki basenowej (od 60 do 160 cm). Obiekt udostępniany jest szkołom, uczelniom, stowarzyszeniom, klubom zakładom pracy oraz indywidualnym klientom na zajęcia rekreacyjne w basenie.

W roku 2017 wydzielono 6 tor pływacki (każdy z torów posiada szerokość 2,08 cm). Dokonano remontu podbasenia (niecki basenowej), holu głównego, szatni trenerskiej, zawodniczej, pomieszczenia socjalnego pracowników, szatni przy holu pływalni, ogólnodostępnej toalety. Założono system nagłośnienia obiektu. Wymieniono część instalacji obiegu wody basenowej.

W holu pływalni stworzono miejsce zabaw dla dużych i małych dzieciaków, mogą zagrać w gry planszowe, pokolorować malowanki. W holu również znajduje się regał p.t. „Drugie życie książki”. W tym miejscu można przeczytać lub wymienić książkę, kolorową prasę.

W roku 2018 wykonano hydroizolację plaży przy niecce basenowej a następnie położono nowe płytki podłogowe i ścienne. Dokonano również wymiany nośników ciepła przy niecce basenowej, wymiany ciągów wentylacyjnych w podbaseniu, wymiany drzwi wejściowych na nieckę basenową, przeszkleń. Zmodernizowano stację uzdatniania wody basenowej. Stężenie środków w wodzie kontroluje system komputerowy. Wydzielono miejsce pod parking dla rowerów.

W roku 2019 obiekt został dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, między innymi wyposażony jest w wózki do strefy czystej. Dwie przebieralnie, które pomieszczą wózek oraz opiekuna. Dwie toalety. Podnośnik w hali basenowej do opuszczania osób do niecki basenowej. Dodatkowo dokonano remontu szatni poprzez wymienię płytek, szafek, ogrzewania, drzwi, zainstalowano system dostępu obiektu.

W roku 2020 wymieniono prysznice damskie i męskie oraz urządzenie mieszające wodę ciepłą i zimną. Nad niecką basenową zalazły się nowe lampy ledowe. Pomiędzy natryskami a niecką basenową wymieniono płytki oraz zainstalowano nowe ogrzewanie – nadmuchowe. Pod niecką basenową, zastąpiono stare metalowe rury nowymi z tworzywa sztucznego.  W okresie Świat Bożego Narodzenia wymieniono kotłownię.  

Kierownik Obiektu:

Adam Gil

Informacja pod numerem tel. (58) 551 68 42; 697 025 493

e-mail: a.gil@mosir.sopot.pl 

 

Badanie wody basenowej:

 Działając na podstawie & 7 ust. 2 Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 9 listopada 2015 roku w sprawie wymagań, jakim powinna odpowiadać woda na pływalniach (Dz.U. z dnia 2 grudnia 2015 roku, poz. 2016), informuję, iż woda Krytej Pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji W Sopocie spełnia parametry określone w wyżej wymienionym rozporządzeniu. Wodę bada firma: Centrum Badań i Dozoru Górnictwa Podziemnego Sp. z o.o. 43-143 Lędziny, ul. Lędzińska 8.

Od 01.09.2019 roku opłata za wstęp na Krytą Pływalnię pobierana jest z góry, za 60 minut, według cennika i nie podlega zwrotowi. Użytkownikowi w cenie zakupu biletu przysługuje, przebranie się, umycie, pływanie (zgodnie z planem zajęć) oraz opuszczenie strefy płatnej. Przekroczenie czasu spowoduje naliczenie dodatkowej opłaty. Opłata naliczana będzie proporcjonalnie do ceny zakupionego biletu .

Przypomnijmy, że w ostatnim okresie w ramach prac remontowych i modernizacyjnych obiekt stał się przyjazny dla osób niepełnosprawnych.

Dostosowane zostały przebieralnie i toalety, w celu poruszania się po obiekcie do dyspozycji są dwa wózki  a także podnośnik, który umożliwia opuszczenie do basenu osoby niepełnosprawnej (głębokość wody w tym miejscu to 120 cm), która może następnie samodzielnie pływać lub przebywać w wodzie pod nadzorem opiekuna.

Cena biletu dla osoby niepełnosprawnej wynosi 5 zł. , natomiast opiekun przebywa na terenie basenu bezpłatnie.

Za wstęp na krytą pływalnię można płacić kartą.

DO GÓRY
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Ok
Twoja przeglądarka blokuje powiadomienia. Kliknij Bezpieczna (Secure) i kliknij Zezwalaj
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!