Czwartek, 20 stycznia 2022
Imieniny: Fabian, Sebastian
pochmurno
-0°C
Powróć do: Żeglarstwo

Jacht ALF

Od kilku lat Gmina miasta Sopotu we wspólpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Sopocie oraz Fundacją Dziedzictwa Morskiego organizuje w okresie letnim „Wakacje pod żaglami”. Jest to projekt skierowany do uczniów z  sopockich szkół oraz dla osób z niepełnosprawnościami i ze szczególnymi potrzebami. W rejsach również chętnie uczestniczą sopoccy wolontariusze i słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz sopockie organizacje pozarządowe. Rejsy jachtem ALF trwają przez cały lipiec i sierpień od poniedziałku do piątku pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Dodatkowo podczas wietrznych dni Fundacja Dziedzictwa Morskiego organizuje zajęcia z żeglarstwa na pokładzie jachtu. W tym roku łączna ilość osób, które wzięły udział w projekcie to 301 uczestników.

Poza wakacjami, w trakcie roku szkolnego , w okresie od marca / kwietnia do końca października jacht Alf realizuje miejski program żeglarski z grupami ze szkół podstawowych klas II-V oraz VI-VII. Dzieci uczestniczące w projekcie "Sopot pod Żaglami" szkolą się  pod okiem trenerów w ramach zajęć żeglarskich. Głownym celem projektu jest zachęcenie najmłodszych sopocian do uprawiania żeglarstwa oraz wpojenie postaw i zachowań warunkujących bezpieczne obcowanie z morzem.

Kontakt w sprawie rejsów jachtem Alf pod nr 601 825 055 lub e-mail p.miler@mosir.sopot.pl

DO GÓRY
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Ok
Twoja przeglądarka blokuje powiadomienia. Kliknij Bezpieczna (Secure) i kliknij Zezwalaj
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!