Pływalnia MOSiR. Aktywność, nauka pływania, trening, relaks
Kryta pływalnia MOSiR przy ul. Haffnera wraz z końcem wakacji zmieniła harmonogram dostępności. Począwszy od 2 września jest czynna od poniedziałku do piątku, w godz. 6:00-21.30. W soboty i niedziele można korzystać z basenu w godzinach 8:00-21.30. Wstęp dla mieszkańców z Kartą Sopocką odbywa się na preferencyjnych warunkach. Dodatkowym udogodnieniem jest ogólnodostępna sauna.
Pływalnia MOSiR jest uniwersalnym obiektem o wymiarach 25 m na 12,5 m, służącym zarówno nauce pływania dla dzieci, rekreacji, ale też profesjonalnym treningom przygotowującym np. do startów w zawodach. Jego głębokość wynosi od 60 do 160 cm. Średnia temperatura wody w niecce basenowej wynosi 27,6 °C, zgodnie z obowiązującymi normami.
Najważniejsze informacje o korzystaniu z pływalni
Dla użytkowników obiektu przygotowane zostało zaplecze sanitarne, w skład którego wchodzą:
-
szatnia damska - 56 szafek
-
szatnia męska - 61 szafek
Bilety i karnety
Pojedyncze wejście to koszt 23 PLN (bilet normalny) lub 15 PLN (bilet ulgowy). Posiadacze Karty Sopockiej mogą liczyć na znacznie korzystniejsze ceny – odpowiednio 15 PLN i 11 PLN. Jeśli chcemy pływać częściej to warto zdecydować się na zakup karnetu. Przewagą karnetu nad wejściówką jednorazową jest bez wątpienia fakt, że mobilizuje on do regularnego korzystania z pływalni, a co za tym idzie – systematycznej aktywności. Warto wspomnieć także o tym, że cena za jedno wejście przy zakupie karnetu jest niższa niż koszt jednorazowej wizyty.
Po zakupie biletu otrzymuje się tzw. transponder, umożliwiający wejście na basen i skorzystanie z zamykanej szafki. Czas pływania to 60 minut i jest liczony od momentu wejścia do wyjścia przez bramki. Jego przekroczenie powoduje naliczenie dodatkowej opłaty.
Pływalnia została dostosowana dla potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Do wejścia prowadzi rampa podjazdowa. W budynku znajduje się dostosowany węzeł sanitarny i szatniowy, a na hali basenowej dźwig ułatwiający wejście osoby niepełnosprawnością do basenu.
Informacje: 58 551-68-42, 697-025-493
e-mail: plywalnia@mosir.sopot.pl
Zajęcia dla aktywnych mieszkańców Sopotu
Aktywni mieszkańcy Sopotu z pewnością docenią zajęcia typu aqua aerobic. Prowadzone są dwa razy w tygodniu w godzinach porannych oraz wieczornych, tak więc udział w nich można z powodzeniem dostosować do swojego planu dnia.
Harmonogram zajęć:
-
czwartek – godzina 19.00
-
niedziela – godzina 8.30
Udział w zajęciach jest odpłatny na podstawie dedykowanego biletu, ale co istotne, koszt zajęć dla mieszkańców Sopotu został ustalony na preferencyjnym poziomie i mogą korzystać z nich ze zniżką, w cenie 26 PLN. Wstęp dla pozostałych osób kosztuje 37 PLN.
Ponadto, MOSiR przygotował zajęcia, które dedykowane są osobom z niepełnosprawnościami i szczególnymi potrzebami. Prowadzone są w małych grupach, dlatego ilość osób, która może jednorazowo z nich skorzystać jest ograniczona. Grupy prowadzą doświadczeni instruktorzy, którzy od lat współpracują z osobami z niepełnosprawnościami. Dzięki udziałowi w zajęciach, uczestnicy powiększają swoją sprawność, zakresy ruchu, mobilność stawową oraz wykonują ćwiczenia oddechowe i koordynacyjne.
Harmonogram zajęć:
-
wtorek – godzina 16:20
-
czwartek – godzina 16:20
Kontakt do koordynatora mail: dostępnosc@mosir.sopot.pl lub tel. 601-825-055.
Strefa relaksu, gdy czekasz na kogoś
Wiemy, że nie każdy gość pływalni przyszedł do nas pływać. Dlatego przygotowaliśmy dedykowane miejsce dla odpoczynku wyposażone w stoliki i krzesełka. W szczególności docenią je dzieci i młodzież. Można tam zagrać w gry planszowe, pokolorować malowanki. Jest też regał z książkami działający na zasadzie bookcrossingu, czyli możemy zabrać książkę i zwrócić ją później lub przynieść inną w zamian. Dostępne są także automaty do zakupu napojów i przekąsek.
Jak dbamy o bezpieczeństwo i czystość wody
Woda w niecce basenowej spełnia parametry określone Rozporządzeniu Ministra Zdrowia w sprawie wymagań, jakim powinna odpowiadać woda na pływalniach (Dz.U. z dnia 2 grudnia 2015 roku, poz. 2016). Kontrolne badania wykonuje Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Sopocie. Niezależnie od tego, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zleca własne badania, które wykonuje Centrum Badań i Dozoru Górnictwa Podziemnego Sp. z o.o. z Lędzin.
Za utrzymanie odpowiednich właściwości fizyko-chemicznych wody w basenie odpowiada system komputerowy, który dozuje odpowiednie stężenie środków dezynfekcyjnych, poziom podchlorynu sodu, koagulantu i utrzymuje właściwe pH wody. Praca aparatury jest oczywiście na bieżąco monitorowana przez technologa basenowego.
Jak dojechać
Rekomendujemy korzystanie z transportu miejskiego lub roweru, np. Mevo, ponieważ liczba miejsc parkingowych dla samochodów bezpośrednio przy budynku pływalni jest ograniczona.
Autobus:
-
Linia 187 – przystanek Haffnera 01 – bezpośrednio przy pływalni
-
Linie 185,187 – przystanek Goyki 01 – ok. 7 minut pieszo
Rower:
-
Parking rowerowy dostępny jest przy obiekcie. W pobliżu (przy ul. Goyki) znajduje się takżes stacja roweru metropolitarnego Mevo.
Samochód:
-
Parking przy obiekcie jest bezpłatny dla klientów pływalni po pobraniu identyfikatora z kasy obiektu - liczba miejsc jest ograniczona. W pobliżu pływalni znajdują się miejsca postojowe, płatne zgodnie ze stawkami strefy płatnego parkowania.
Dodaj komentarz
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!